Pomáháme jim být vidět, i když jsou načerno. :-)

Černý humor The Tap Tapu podporuje schopnost komunikovat o vážných věcech s nadhledem. To je hlavní téma výstav, které pomáháme koordinovat a realizovat. Tour černého humoru po České republice "The Tap Tap načerno" je pořádáno na podporu sbírky na dostavu areálu Jedličkova ústavu a škol. 

Smysl pro černý humor je prý specificky česká vlastnost, ačkoli ne všichni s tím mohou souhlasit. Ať tak nebo tak, pojďte a zasmějte se s námi vtipům o lidech s hendikapem. Všechny vybrané vtipy, které můžete právě na výstavách The Tap Tap shlédnout, prošly jejich tvrdou cenzurou. Nejtemnější odstín černé legrace je tímto spolehlivě zaručen.  Autoři vtipů jsou erudovaní kreslíři, jejichž domovským médiem je časopis Sorry.

Vzdělávací centrum Studeo, jež bude významnou součástí dostavby areálu Jedličkova ústavu, umožní lidem s handicapem na sobě pracovat. V prostorách Jedličkova ústavu vznikne komplet nová samostatná budova, do které se kompletně projekt STUDEO přesune. Důležité je to, že celý objekt bude zcela bezbariérový a otevřený všem, jež zaujme a osloví všestranná nabídka a vysoká úroveň různých kurzů. Výuka je individuální, což umožňuje přizpůsobit tempo výuky každému ze studentů dle potřeby. Hlavním cílem tohoto projektu je zajistit lidem se zdravotním postižením kvalifikované lektory v oborech, které je zajímají a baví, ale často jsou pro ně nedostupné. Dalším, neméně důležitým cílem je snaha studenty pomocí výuky dovést přímo k budoucímu pracovnímu uplatnění. Jak už kdysi říkal zakladatel JÚŠ, MUDr. Rudolf Jedlička: „Snažíme se udělat z pasivních příjemců sociálních dávek daňové poplatníky“.

Informace ke sbírce: www.sbirkajus.cz nebo www.tttnacerno.cz, www.thetaptap.cz

Bližší informace k výstavám - volejte tel. čísle 777 579 646

  • damske-triko-s-motivem-bledemodreho-casostroje-modre
  • moje-volba
  • ttt_nacerno_004.77ed
  • ttt_nacerno_044.0c2a
  • ttt_nacerno_055.c3e4